Aktualności

Ruszamy z naszą akcją „Gryfcok godo: Jesz, pucujesz!”

To pierwszy tego typu przypadek, w którym lekarze w edukacji pacjenta sięgną po regionalizmy. Już w najbliższą niedzielę (24.05) w Katowicach wystartuje akcja edukacyjna „Gryfcok godo: Jesz, pucujesz!”, której organizatorem jest Dentim Clinic.
 
Jej cel to przypomnienie mieszkańcom regionu prostych zasad dotyczących higieny jamy ustnej po jedzeniu, ale w nietypowy sposób - przy pomocy ślonski godki. Jak to będzie wyglądało w praktyce?
 
Przez całe lato będziemy obecni na kilku największych wydarzeniach slow foodowych w regionie. Dyżurować tam będą nasze gryfne edukatorki ôd dentysty, czyli higienistki stomatologiczne, które rozdawać będą specjalne „Ajnfachowe poradnik zdrowych zymbōw” . Dostanie je każdy, kto wpadnie m.in. na Przystanek Śniadanie czy Śniadanie Na Trawie w Parku Śląskim.

Ponad to w edukacji mieszkańców pomagać będzie specjalna animowana postać Gryfcoka, drwaloseksualnego hipstera dentysty. To od niego ze specjalnego poradnika goście slow foodowych imprez dowiedzą się „Czy pucować zymby po kŏżdym jŏdle?” albo „Co robić po zjedzyniu kwaśnyj cytrōny?”.
 
Skąd nasz pomysł? Nie chcemy nudzić o zębach, dlatego o ważnym problemie, jakim jest właściwa higiena, będziemy więc mówić  półżartem i po ślonsku, a przy okazji przybliżymy setkom ludzi ślonskom godke.
 
Koniecznie wpadnijcie 24 maja na Przystanek Śniadanie,
Park Powstańców Śląskich, Katowice
Będziemy tam od godz. 9.00