Aktualności

Ponad 1000 osób poznało naszego Gryfcoka


Ponad tysiąc osób wzięło udział w akcji edukacyjnej „Gryfcok godo: Jesz, pucujesz!”, jaką przez wakacje organizowało Dentim Clinic. W jej ramach gabinet odwiedził najpopularniejsze wydarzenia kulinarne w Katowicach i przy pomocy śląskiej gwary edukował na temat higieny jamy ustnej.
 
Robiliśmy  to jednak w nietypowy sposób. Razem ze stworzoną przez nas graficzną postacią - Gryfcokiem (hispterem i dentystą) oraz edukatorkami odwiedzaliśmy popularne imprezy slow foodowe w Katowicach -  m.in. „Przystanek śniadanie” i „Śniadanie na trawie” w Parku Śląskim. Tam przy pomocy śląskiej gwary i humorystycznego poradnika napisanego w całości po śląsku, przypominaliśmy, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena np. po wypiciu kwaśnego soku pomarańczowego czy po zjedzeniu oblepiającego zęby cheeseburgera. W sumie rozdaliśmy blisko 3 tys. sztuk wydanego przez Dentim poradnika.
 
Akcja „Gryfcok godo: Jesz, pucujesz!”” to pierwszy przypadek w kraju, w którym lekarze edukujący pacjenta posłużyli się regionalizmami. Celem akcji było przypomnienie uczestnikom imprez typu slow food prostych zasad dotyczących higieny jamy ustnej po jedzeniu. Swoją akcję Dentim Clinic kierował przede wszystkim do ludzi młodych, rodzin oraz dzieci. Ważnym elementem akcji był luz, w jakim prowadzono edukację. Na potrzeby swojego tournee po Śląsku Dentim Clinic zbudował specjalną przestrzeń relaksu z leżakami. Każdy, kto ją odwiedził, otrzymywał oprócz poradnika szczoteczkę do zębów.